Urlop w Rabce-Zdroju nawet dla leniwych

W 2015 roku przeprowadzono wśród turystów niektórych miejscowości górskich prostą ankietę, w której zapytano, dlaczego na miejsce swoich wakacji lub zimowego wyjazdu wybierają właśnie góry. Odpowiedź w większości przypadków była jedna – ponieważ lubią aktywność fizyczną, a spędzanie całych dni na plaży czy w łóżku pod kocem zwyczajnie ich nudzi. Nic więc dziwnego, że góry zostały zaszufladkowane jako miejsce dla osób aktywnie spędzających swój wolny czas i o dobrej, wyśmienitej wręcz kondycji. Tymczasem na przykładzie Rabki-Zdroju okazuje się, że góry są też dobrą opcją dla turystów, którzy bardziej cenią sobie bierny wypoczynek.

Atrakcje w Rabce

Rabka-Zdrój położona w górach Beskidzkich oferuje oczywiście przede wszystkim atrakcje typowo górskie, a więc szlaki piesze i wspinaczkowe, rowerowe, wyciągi narciarskie i szlaki biegowe dla narciarzy. Nie oznacza to jednak, że chcąc zatrzymać się w Rabce na nocleg jesteśmy skazani na korzystanie tylko z aktywnej i nierzadko męczącej formy turystyki. W mieście znajdują się również inne atrakcje przyciągające uwagę turystów w tym przede wszystkim zabytki historyczne i architektoniczne, ale również miejsca spotkania z kulturą. Jeśli nie lubimy chodzić po górach zawsze możemy się wybrać na jakiś koncert muzyczny, recital, występy regionalnych kapel i zespołów tanecznych. W Rabce bardzo często organizowane są też bezpłatne występy kabaretów, które same w sobie stanowią atrakcję, dla której zjeżdżają turyści. Wśród zabytków warto wymienić stary drewniany kościół, który powstał na samym początku XVII wieku i został przebudowany w połowie wieku osiemnastego. Obecnie służy jako siedziba dla Muzeum im. W. Orkana.

Aspekty wypoczynkowe

Niewątpliwie jednak głównym powodem, dla którego w Rabce tak tłumnie goszczą turyści są jej walory zdrowotne. Baza noclegowa miasta w dużej mierze opiera się na ośrodkach sanatoryjnych, które wykorzystują solankowe właściwości tutejszych wód. W Rabce znajduje się ujęcie wody solankowej, którą wykorzystuje się zarówno do kąpieli zdrowotnych jak i do wytwarzania płukanek lub inhalacji dobrych na dolegliwości z układem oddechowym. Większość szpitali sanatoryjnych oraz uzdrowisk specjalizuje się w leczeniu dzieci – stąd okoliczne ośrodki wczasowe i prywatne kwatery zajmowane są najczęściej przez rodziców towarzyszących swoim pociechom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>