Spokój, cisza i muzea w cudownej Kościerzynie

Dla ludzi, którzy mają dość najbardziej popularnych wakacji w Polsce, czyli wyjazdów nad morze czy też w góry, idealnym miejscem wypoczynkowym jest Kościerzyna. Miasto bardzo wiekowe, posiadające prawa miejskie od ponad 600 lat. Mieści się na Kaszubach, czyli na jednym z najpiękniejszych terenów Polski. Miasto może wiele zaoferować ludziom potrzebującym odpoczynku. Dużo osób na co dzień jest pochłoniętych pracą, rzadko mają czas, aby wypocząć, ale gdy już go znajdą jadą nad tłoczne morze i denerwują się z różnych powodów. W okolicach Kościerzyny możemy wynająć domki letniskowe położone przy samym jeziorze. Jeziora na Kaszubach są jednymi z najlepszych jezior w Polsce, możemy znaleźć tutaj wiele dziewiczych miejsc. Zarezerwowanie hotelu czy też domku nie będzie trudne, możemy wpisać w naszej wyszukiwarce frazę: „noclegi Kościerzyny” i od razu na pierwszych pozycjach wyświetli się nam niemal cała baza noclegowa. Nocleg będziemy mogli zarezerwować przez internet lub skontaktować się telefonicznie.

Cisza i spokój to coraz bardziej poszukiwane cechy, większość ludzi szukających miejsc na wypoczynek coraz rzadziej rozgląda się za najpopularniejszymi miastami w Polsce. Turyści ceniący sobie spokój, powinni wybrać Kościerzynę jako miejsce ich wypoczynku. Na poznanie piękna miasta i okolic musimy zarezerwować sobie dużo czasu, ponieważ jest tu wiele miejsc, które trzeba zobaczyć obowiązkowo. Kościerzyna jest miastem o długiej historii, dlatego znajduje się tu wiele skansenów i muzeów. Ciekawym skansenem jest Skansen Parowozów. Posiada on w swojej ekspozycji 50 parowozów oraz wagonów. Każdy z nich posiada unikalną historię, a najstarszym wagonem jaki znajdziemy na terenie skansenu jest wagon w roku 1898.

Dla miłośników kolei miasto może zapewnić ciekawą atrakcję. Mogą się oni wybrać do Muzeum Kolejnictwa. Jest to muzeum tak zwane pod chmurką, ponieważ eksponaty znajdują się na dworze. Możemy oglądać wszystkie maszyny związane z kolejnictwem, znajdziemy tam maszyny kolejowe, parowozy czy wagony. Ciekawostką jest, że znajduje się tam wagon kolei linowo-terenowej z Gubałówki. Dla wielu będzie to ciekawą atrakcją. Miasto z chęcią przyjmie każdego turystę chętnego poznać Kościerzynę bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>