Rodzinna wycieczka do Myślenic

Kiedy rutyna dnia codziennego coraz bardziej daje się we znaki, a wszyscy członkowie rodziny marzą o odrobinie relaksu i wytchnienia, warto przemyśleć opcję wspólnego wyjazdu. Celem takiej podróży może być wiele miejsc, jedną z ciekawszych opcji dla rodziny są położone w województwie małopolskim (strona) Myślenice. Dostępne atrakcje zadowolą małych i dużych. Możliwości jest bowiem bardzo wiele, a wybór zależy już tylko od wyobraźni, chęci czy preferencji wycieczkowiczów.

Nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne spędzanie czasu. Myślenickie tereny obfitują w ciekawe zakątki przyrody. Świeże powietrze, bliskość natury i specjalnie wytyczone ścieżki spacerowe gwarantują przyjemną wędrówkę po okolicznych rejonach. Możliwość wejścia na Górę Chełm, z której rozciąga się przepiękny widok na panoramę Krakowa i Tatr, będzie stanowić wyzwanie, a zarazem satysfakcję, gdy uda się tego dokonać. Na szczyt prowadzi także kolejka krzesełkowa – jedna z najdłuższych tego typu w Polsce, która stanowi nie mniejszą atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na wierzchołku, obok wieży widokowej, można zorganizować ognisko, grill lub piknik.

Sam grzbiet to gratka dla narciarzy, także tych najmłodszych. Powstały u jego podstawy stok, o długości 20 metrów wraz ze szkółką narciarską i wypożyczalnią sprzętu, to doskonała okazja na spróbowanie swoich sił w tym sporcie. Aktywnie spędzić czas można również na rowerze. Wśród różnorodnych tras znajdą się idealne na rekreacyjną przejażdżkę w rodzinnym gronie. To nie koniec wrażeń. Miłośnicy gier mogą rozegrać mecze tenisa, koszykówki lub siatkówki, a otwarta na terenie Myślenic szkółka jeździecka oferuje naukę jazdy konnej, wyprawy konne na pobliskie polany, czy zimowe kuligi. Latem z kolei kusi odpoczynek nad wodą. Dolny Jaz to spokojne kąpielisko z odkrytym basenem, placem zabaw, kortem tenisowym i boiskiem do piłki siatkowej. Idealnym zwieńczeniem aktywnego dnia będzie posiłek w pobliskim ogródku.

Myślenickie atrakcje w dzień zapewnią moc wrażeń, a w nocy należyty wypoczynek. Baza noclegowa miasta to przede wszystkim hotele i motele, ale znajdą się wśród nich także mniejsze obiekty noclegowe (na Meteorze) – pensjonaty lub kwatery prywatne. Wybierając się na wycieczkę nawet z dużą rodziną, nie trzeba się więc martwić o noclegi. To miejsce, w którym można zapomnieć o stresie i problemach, by zregenerować siły i z nową energią powrócić do codziennych obowiązków. Przypominamy także o innym fajnym miejscu, które zwiedziliśmy – Korbielowie (blog), gdzie także przyjemnie i ciekawie można spędzić czas na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>