Piękno przyrody w okolicach Polańczyka

Polańczyk to miejscowość położona w Bieszczadach, nad Jeziorem Solińskim, o zdecydowanie turystycznym charakterze. Co roku wypoczywa tu wielu turystów, z czego część przyjeżdża tu na dłużej, a część bywa tylko przejazdem, w trakcie podróży do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warto tam wybrać się chociaż na kilka dni. Wiele osób wybiera właśnie taki wariant urlopu. Chęć zobaczenia najwyższych bieszczadzkich szczytów, jest powodem rezerwacji noclegów. Polańczyk ma bowiem zdecydowanie lepszą bazę noclegową od innych miejscowości położonych bliżej gór, takich jak Ustrzyki Dolne czy Cisna. Do wyboru mamy tu liczne pensjonaty i pokoje gościnne, a także większe ośrodki wczasowe: .

Gdy dotrzemy do podnóży gór koniecznie musimy wybrać się w kilka miejsc, które znajdują się na liście każdego turysty w Bieszczadach. Do tej listy bez wątpienia zaliczymy Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie. Warto zobaczyć też słynne bieszczadzkie połoniny, w tym dwie najbardziej znane – Połoninę Wetlińską oraz Połoninę Caryńską. Na tej pierwszej będziemy mogli także odwiedzić, znane wszystkim miłośnikom Bieszczad, schronisko zwane „Chatką Puchatka”. Wszystkie te miejsca objęte są ochroną Bieszczadzkiego Parku Narodowego, jednego z ważniejszych na terenie naszego kraju. Warto więc, w trakcie pieszych wędrówek po szlaku, zwracać uwagę na istniejącą w okolicy szatę roślinną.

Osoby, które chciałyby więcej dowiedzieć się o tych rzadkich i chronionych gatunkach, mogą zaopatrzyć się w specjalny atlas. Z jego pomocą rozpoznamy także leśne zwierzęta, których spotkać można tu bez liku. Są wśród nich także gatunki, do rozpoznania których żaden przewodnik potrzebny nam nie będzie. Mowa tu o niedźwiedziach, żbikach, jeleniach czy dzikach. Musimy więc zachować ostrożność i nie zbaczać ze szlaków.

Wybierając się w Bieszczady samochodem możemy więc zdecydować na spędzenie naszego urlopu na kilka różnych sposobów. Jeśli wybieramy się na tydzień, to możemy poświęcić dwa dni na tutejszą przyrodę, dwa na historię i architekturę tutejszych miast i miasteczek, a trzy na odpoczywaniem nad Jeziorem Solińskim. Polańczyk daje nam taką możliwość, gdyż w tym miejscu noclegi można znaleźć stosunkowo łatwo, a sama wieś daje nam możliwość ciekawego spędzenia czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>