Nowy Sącz – przystanek na drodze w Beskidy

Najstarszym miastem w województwie małopolskim jest Nowy Sącz. Atrakcyjnie położony w Kotlinie Sądeckiej, co roku przyciąga wielu turystów. Jedni wybierają to miasto jako miejsce swojego urlopu, wakacji czy weekendowego wypadu. Dla innych jest to przystanek w dalszej podróży na przykład w Beskidy.

Baza noclegowa jaką dysponuje (Nowy Sącz – noclegi i hotele) śmiało może posłużyć jako baza wypadowa w okolice miasta. Noclegi w komfortowych pokojach i za rozsądną cenę zadowolą każdego. W mieście praktycznie na każdym kroku widać ślady z czasów, kiedy obok siebie żyły tutaj różne narodowości: Żydzi, Polacy, Niemcy i Łemkowie. Z tamtego okresu zachowały się głównie obiekty sakralne kościoły, synagogi, cerkwie i cmentarze. Odwiedzając Sądecki Park Etnograficzny, który jest skansenem, możemy dowiedzieć się wiele o historii. Na ponad 20 hektarach zrekonstruowano prawie 70 budynków i różnych obiektów. Spacer zabytkowym miastem to obowiązkowy punkt dla każdego turysty.

Jako ciekawostkę można dodać, że w Nowym Sączu podobno można spróbować najlepszych w okolicy lodów. Warto też wyskoczyć do Biecza. Miasteczko to nazywane jest małym Krakowem. Tutaj koniecznie powinniśmy odwiedzić szkołę katów i muzeum apteki, z licznymi eksponatami związanymi z farmacją. Nowy Sącz to jednak nie tylko zabytki i historia. To również miasto, które swoim gościom zapewnia nowoczesne rozrywki i promuje zdrowy styl życia. Wiele obiektów sportowo–rekreacyjnych, czynnych nawet do późnych godzin przyczynia się do aktywnego spędzania wolnego czasu. Możemy korzystać z basenów, siłowni, kortów tenisowych, kręgielni, ścianek wspinaczkowych, a na boiskach rozgrywać przeróżne mecze.

Dla miłośników mocniejszych wrażeń, świetną propozycją jest spływ przełomem Dunajca. Flisacy zabierają nas w niezapomnianą podróż. Taki spływ trwa około trzech godzin. Widoki jakie ukazują się naszym oczom na zawsze pozostaną w pamięci. Zwłaszcza kiedy przyjedziemy tutaj jesienią i drzewa zmienią barwę na wszystkie odcienie brązu, żółci i czerwieni. Kolory odbijające się w wodzie, to wdzięczny widok do fotografowania. Dunajec miejscami jest bardzo rwący i niespokojny ale płyniemy pod okiem fachowych flisaków i z odpowiednim zabezpieczeniem. Żeby dobrze poznać Nowy Sącz i okolice potrzeba przynajmniej kilku dni. Można też wracać tutaj i malutkimi częściami zdobywać nowe tereny i nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>