Las przylegający do jeziora – raj Zaniemyśla

Zaniemyśl jeszcze do niedawna była miejscowością głównie zajmująca się rolnictwem. Obecnie gmina coraz mocniej stawia na promocję turystyki. Gmina pod tym względem ma ogromy potencjał. Już teraz baza noclegowa nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. Na terenie miejscowości znajdują się noclegi w hotelach i pensjonatach. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą noclegową umieszczoną w internecie, wpisując np. hasło „Zaniemyśl meteor”. W taki sposób, obiektywnie wybierzemy najlepszą dla nas propozycję. Do tego dostępne są kwatery w domkach letniskowych na terenie ośrodka wczasowego. Sam ośrodek położony jest tuż nad jeziorem Raczyńskim. W połączeniu ze wspaniałym lasem przyległym do akwenu panuje wspaniały mikroklimat. Warto udać się tutaj nie tylko po wypoczynek, ale również po podreperowanie zdrowia. Zwłaszcza, że z miejscowości wiedzie całe mnóstwo wyjątkowych ścieżek i szlaków idealnych do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Gmina Zaniemyśl nastawiona jest zarówno na klientów indywidualnych jak i biznesowych. W miejscowości znajduje się ośrodek wypoczynkowy z doskonałym zapleczem konferencyjnym. O bazę gastronomiczną turyści przybywający na wypoczynek również nie muszą się martwić. Znajdziemy tu co najmniej kilka lokali, oferujących specjały regionalnej kuchni. W okresie wakacyjnym włodarze gminy organizują ponadto liczne imprezy plenerowe. Nad jeziorem Raczyńskim organizowane są Zaniemyskie Bitwy Morskie. Impreza swoimi tradycjami sięga jeszcze XIX wieku, kiedy to hrabia Edward Raczyński organizował nad jeziorem „Bitwy wodą i na wodzie“. Organizacji imprez plenerowych w miejscowości sprzyjają walory turystyczne i wypoczynkowe.

Obok Jeziora Raczyńskiego na jej terenie znajduje się Jezioro Łękno, Jezioro Małe oraz Wielkie. Wytyczonych jest kilka strzeżonych kąpielisk. Do tego dochodzą liczne, przepiękne lasy z zabytkami przyrody. Warto będąc w Zaniemyślu wybrać się na piechotę szlakiem im. Mieczysława Orłowicza. Szlak prowadzi z Zaniemyśla do Kórnik, gdzie można podziwiać wspaniałe arboretum wraz z zamkiem i muzeum. Do niewątpliwych atrakcji gminy należy też Średzka Kolej wąskotorowa, prowadząca ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla. Wracając do samej wyspy to znajduje się na jej terenie zabytkowy domek szwajcarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>