Korbielów – alternatywa dla Tatr

Zima, ferie, spakowane walizki, odpalony samochód i jeden kierunek: Zakopane. Tymczasem wcale nie musimy ciągle jeździć na Podhale i dzielić stoków i wyciągów z setkami kotłujących się narciarzy. Wystarczy nieco zmodyfikować swoje plany na ferie czy wakacje i zamiast popularnych miejscowości wybrać się tam, gdzie turystów wcale nie ma tak wielu, a mimo to atrakcji nie brakuje. Jednym z takich miejsc jest beskidzki Korbielów, gdzie doskonale można się bawić zarówno w lato, jak i podczas zimy. A co najważniejsze, wcale nie trzeba wydawać na to fortuny, ponieważ noclegi turystyczne w Korbielowie są nieporównywalnie tańsze ze swoimi odpowiednikami w popularnych górskich kurortach.

Spróbuj czegoś nowego

Dlaczego warto wybrać Korbielów zamiast sprawdzonych ferii albo wakacji w miejscu, które doskonale znamy? Argument finansowy wcale przecież nie musi być koronnym, zwłaszcza kiedy nie jesteśmy pewni czy po przyjeździe na miejsce będziemy zadowoleni z pobytu. W rzeczywistości jednak nie ma się o co martwić: Korbielów jest typową górską miejscowością i oferuje dokładnie te same atrakcje, co w każdym innym górskim miasteczku, oczywiście z pewnymi wyjątkami. Nie można bowiem zapominać o unikatowym charakterze tej miejscowości, która posiada nie tylko zróżnicowane szlaki górskie, piesze i rowerowe, wiele kilometrów ścieżek rowerowych, wypożyczalnie sprzętów zimowych, stoki narciarskie, wyciągi i tak dalej. W Korbielowie znajdują się także historyczne zabytki, w tym fantastyczna realna osada wołoska z XV wieku, stanowiąca swoisty unikat w całym Beskidzie. Sporą rolę odgrywa także kulturalna część miasta, a więc świetlice i ośrodki kultury regionalnej, gdzie organizowane są wystawy, konkursy oraz spotkania ze znanymi ludźmi, nierzadko również pisarzami czy muzykami znanymi na całym świecie.

Zabierz rodzinę

Fantastyczna atmosfera Korbielowa, bogata baza noclegowa dostosowana do przyjęcia setek turystów i niepowtarzalny klimat tej niewielkiej miejscowości są wystarczającym powodem, aby skusić się na spędzenie tu wakacji albo ferii. Atrakcji z pewnością nie zabraknie również dla najmłodszych, począwszy od konnych kuligów i wycieczek saniami, przez wieczorne ogniska, place zabaw, a nawet boiska sportowe i korty znajdujące się w gminnym ośrodku sportowym. Przyjemna i cicha atmosfera sprawiają natomiast, że Korbielów staje się doskonałym miejscem, aby naprawdę wypocząć i wyłączyć się z codziennego, monotonnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>