Atrakcje dla najmłodszych w Pogorzelicy

Pogorzelica jest niewielką, ale bardzo malowniczo położoną miejscowością nadmorską, znajdującą się niedaleko Niechorza. Administracyjnie miejscowość położona jest na terenie gminy Rewal, w województwie zachodniopomorskim. Leży niedaleko klifowego wybrzeża, w otoczeniu gęstych lasów, będących dobrym miejscem na piesze oraz rowerowe wycieczki. Ze względu na ten leśno-morski klimat, wiele ośrodków proponuje swoim gościom zabiegi zdrowotne, jak inhalacja, kąpiele borowinowe czy zabiegi kriogeniczne. Oprócz tego znajdziemy tutaj także inne atrakcje turystyczne oraz wiele ciekawostek przyrodniczych.

Plaża w Pogorzelicy to miejsce, w które udamy się zapewne na samym początku naszej przygody z tą miejscowością. Jest ona szeroka i zadbana. Latem działa tutaj strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów, gdzie o bezpieczeństwo nasze oraz naszych dzieci zadbają profesjonalni ratownicy. Na plaży jest wiele miejsca na leniuchowanie, granie w piłkę czy budowanie zamków z piasku. Jeśli wolimy jednak spacery, to możemy się udać w kierunku Mrzeżyna, gdzie plaża jest bardziej dzika, a przy okazji mniej zatłoczona.

W Pogorzelicy i jej okolicach znajdziemy także wiele innych atrakcji, z których wiele przypadnie do gustu najmłodszym. Warto wymienić tutaj m.in. Nadmorską Kolej Wąskotorową. Dojechać nią możemy do Niechorza, Rewala, Trzęsacza czy Niechorza [tu➫ Wikipedia]. Latem, w weekendy kursuje tutaj specjalny retro skład. Jeśli my albo nasze dzieci lubią pociągi, to warto się także wybrać na Wystawę Miniatur Kolejowych w Rewalu, gdzie można obejrzeć ciekawe makiety oraz zabytkowe i współczesne modele kolejek. W Niechorzu natomiast można się wybrać na wycieczkę w stronę latarni morskiej. Jest to wysoka na 45 metrów konstrukcja, gdzie dla zwiedzających udostępniono taras widokowy.

Niekwestionowanym atutem Pogorzelicy jest także jej baza noclegowa. Składa się na nią kilkadziesiąt obiektów, jak domy wczasowe, pokoje gościnne, pola namiotowe, domki i apartamenty na wynajem [klik➫Pogorzelica / meteor]. Pogorzelica oferuje noclegi nie tylko w sezonie letnim – część obiektów czynna jest przez cały rok. Na miejscu działa także wiele obiektów gastronomicznych, gdzie zjemy smacznie i tanio. Oczywiście, znajdziemy tutaj także wszystko to, co nieodłącznie kojarzy się z nadmorskimi kurortami, jak salony gier, watę cukrową, lody czy gofry. Dlatego też Pogorzelicę często wybierają rodziny z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>